Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stomil zaczyna przygotowania do nowego sezonu. Kamil Kiereś: Badania wydolnościowe są na bardzo dobrym poziomie

Fot. A. Szczepański

W Stomilu Olsztyn na razie bez nowych piłkarzy, ale ci – już niedługo ponoć mają się pojawić. Jaki jest plan zajęć? O tym opowiada trener Kamil Kiereś.

Przygotowania ruszyły. Są one zupełnie inne, niż zimowe. Jest to inny czas i inny charakter przygotowań. Startujemy z różnego pułapu. Pierwsze dni, czyli czwartek, piątek, sobota poświęciliśmy na trening wprowadzający – głownie chodzi o badania wydolnościowe i trening na siłowni. Zaczynamy już jednak większe objętościowo treningi, w międzyczasie zagramy sparingi z Jagiellonią Białystok i Wigrami Suwałki. Następny tydzień to kontynuacja pracy. W trzecim i czwartym tygodniu skupiamy się na mikrocyklach startowych, które bezpośrednio przygotowują do ligi. Ważny jest też fakt, że wyniki badań wydolnościowych są na bardzo dobrym poziomie.

Trener Kiereś skomentował także sytuację kadrową Stomilu:

Kilku zawodników jak Ramirez, Marcel Ziemann, Tomasz Zahorski, Paweł Abbott, Jakub Miszczuk, Wiktor Biedrzycki  będą kontynuować grę gdzie indziej. Niektórzy mają ciekawe oferty, inni nie widzą się w Olsztynie, jeszcze inni przegrali walkę o miejsce w składzie i szukają szczęścia gdzie indziej.

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil Olsztyn, przygotowania
Znamy terminarz spotkań pierwszoligowego Stomilu Olsztyn. Piłkarze już po pierwszych treningach i testach

Przed piłkarzami pierwszoligowego Stomilu Olsztyn miesiąc przygotowań przed rozpoczęciem ligowego sezonu. Odbył się pierwszy trening i testy wydolnościowe. To krótki okres,w którym trzeba naładować akumulatory. Przed...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV