Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stracili dach nad głową i dorobek życia. Ruszyła pomoc pogorzelcom z Kętrzyna, Pasymia i spod Lidzbarka Warmińskiego

Na Warmii i Mazurach w ciągu ostatniego tygodnia  w trzech miejscowościach wskutek pożarów rodziny straciły dach nad głową.

Teraz organizowane są akcje pomocy poszkodowanym. Do najbardziej tragicznego pożaru doszło dzień przed wigilią w Kętrzynie. Ogień wybuchł w wielorodzinnym domu. Na dolnej kondygnacji strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Spłonęło całe mieszkanie.

Dzień wcześniej pożar zniszczył kamienicę w Pasymiu. Spłonął dach, a budynek nie nadaje się do użytkowania. Mieszkania straciły cztery rodziny – w sumie osiem osób. Dwie rodziny zamieszkały u swoich bliskich, dwie pozostałe dostały tymczasowe lokum od gminy – mówi burmistrz Pasymia Cezary Łachmański.

00:00 / 00:00

W tygodniu poprzedzającym święta do dramatycznego zdarzenia doszło też w Koniewie koło Lidzbarka Warmińskiego. Pożar zniszczył dom wielorodzinny. 14 osób straciło dach nad głową, w tym 4 dzieci.

Rodziny, które w skutek pożarów straciły dorobek życia, liczą na pomoc nie tylko lokalnych samorządów, ale i osób, które są w stanie wesprzeć je finansowo. Na rzecz rodzin z Warmii i Mazur prowadzone są zbiórki pieniędzy na stronie zrzutka.pl. Cel to odbudowanie ich domów.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, pomoc, pogorzelcy
W natłoku obowiązków nie zapominajmy o bezpieczeństwie

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Drygałach koło Pisza. Około godziny 8 na miejsce została wezwana straż pożarna z powodu pożaru sadzy w kominie. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV