Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stracili dom i dorobek całego życia. Pogorzelcy z Drulit otrzymali już pierwszą pomoc

Big House fire in the night

W sobotnim pożarze w Drulitach w gminie Pasłęk dwie rodziny straciły dom i dorobek życia. Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku spotkali się z poszkodowanymi, by dowiedzieć się, co jest najbardziej potrzebne i zdecydować o dalszych działaniach.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn kierowniczka placówki Agnieszka Pocełujko, obie rodziny otrzymały po tysiąc złotych na najważniejsze, bieżące potrzeby.

00:00 / 00:00

Pasłęcki Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje też o przekazywanie rzeczy codziennego użytku, np. sprzętu AGD poszkodowanym w pożarze.

Działają także dwa oddzielne konta, na które można wpłacać pieniądze na rzecz pogorzelców. Pomoc zaoferowało również elbląskie starostwo. Jak powiedział  jego rzecznik Marek Murdzia, kwota pomocy zostanie ustalona w tym tygodniu, a decyzję o przekazaniu pieniędzy podejmą powiatowi radni na sesji 12 grudnia.

Przypomnijmy, bez domu została matka z piątką dzieci, z czego czworo jest już pełnoletnich oraz czteroosobowa rodzina – troje dorosłych i dziecko.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, pomoc, pogorzelcy, dom, strata, pogorzelisko
Groźne pożary w regionie. Nie żyją trzy osoby, dwie rodziny straciły dach nad głową

W pierwszą sobotę grudnia na Warmii i Mazurach doszło do kilku pożarów. Zginęły trzy osoby. Do tragicznego wypadku doszło w pożarze pustostanu w Giżycku, gdzie zginęły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV