Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż graniczna na tropie nielegalnego tytoniu i papierosów. Czterej Polacy i Białorusin tymczasowo aresztowani

4 tony krajanki tytoniowej i prawie 3 miliony papierosów znaleźli strażnicy graniczni z Warmii i Mazur w okolicach Mińska Mazowieckiego.

Wartość nielegalnego towaru szacuje się na ponad 4,6 miliona złotych. Zatrzymano czterech obywateli Polski i obywatela Białorusi. Zabezpieczono także ponad 230 tysięcy złotych w gotówce i 4 pojazdy ciężarowe o szacunkowej wartości około 200 tysięcy złotych.

O tym jak doszło do zatrzymania mówi Mirosława Aleksandrowicz rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

00:00 / 00:00

Nielegalna działalność mężczyzn naraziła Skarbu Państwa na stratę 7 milionów złotych. Mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Zatrzymanie było efektem wspólnego śledztwa funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego i Nadwiślańskiego Oddziałów Straży Granicznej.

Fot. Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

Fot. Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

Fot. Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

(KPiasecka/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy, straż graniczna, nikotyna, nielegalne papierosy, video, Krajanka, uwaga
Ruszył proces głównego oskarżonego w aferze „węgorzowej”. Profesor UWM miał narazić uczelnię na duże straty finansowe

Ruszył proces naukowca, który miał narazić na duże straty Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Sprawa dotyczy badań nad rozrodem węgorzy, prowadzonych od 2011 roku. Profesor Dariusz K. był szefem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV