Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż graniczna podsumowuje ruch na polsko-rosyjskiej granicy po pierwszym mundialowym meczu w Kaliningradzie

Fot. W-M OSG

Od 4 czerwca do wczoraj, funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili ponad sześć tysięcy kibiców wjeżdżających do Rosji.

Największy ruch odnotowano na  przejściu granicznym w Grzechotkach. W dniu meczowym w Kaliningradzie, 16 czerwca granicę w Grzechotkach przekroczyło ponad dwa tysiące trzystu kibiców, przejście w Gronowie prawie siedmiuset, w Bezledach prawie trzystu pięćdziesięciu i w Gołdapi – trzydziestu kibiców.

Największą grupę stanowili obywatele Chorwacji i Polski. Byli też mieszkańcy Niemiec, Szwecji, Austrii, W. Brytanii, Malty, Argentyny, Meksyku, Australii, Finlandii, Nigerii, Wenezueli, USA, Kanady, Danii, Kolumbii, Serbii i Chin. Kibice podróżowali przede wszystkim samochodami osobowymi, ale też autokarami rejsowymi czy w zorganizowanych wycieczkach.

Jak informują służby, zarówno przy wyjeździe z Polski, jak i przy wjeździe do kraju odprawa podróżnych odbywa się na bieżąco.

Przypomnijmy, w pierwszym mundialowym meczu w Kaliningradzie, reprezentacja Chorwacji pokonała Nigeryjczyków 2:0.

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

Fot. W-M OSG

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grzechotki, mundial, przejście, kibice
Tłumy kibiców na polsko-rosyjskiej granicy. W pierwszym mundialowym meczu w Kaliningradzie Chorwacja pokonała Nigerię

Wieczorem  w Kaliningradzie rozegrany został pierwszy mundialowy mecz, dlatego polsko-rosyjską granicę od kilku dni przekraczało rekordowo dużo kibiców. To przede wszystkim Chorwaci, Polacy i Niemcy, ale...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV