Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Graniczna zatrzymała kolejnych cudzoziemców pracujących na czarno

Fot. W-M OSG

Praca bez umów, zezwoleń, ważnych dokumentów pobytowych oraz brak informacji w urzędzie pracy. To wynik kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie w czterech firmach budowlanych powiatów olsztyńskiego i działdowskiego.

Skontrolowano osiemdziesięciu jeden cudzoziemców i stwierdzono nieprawidłowości w zatrudnieniu czterdziestu jeden osób. Okazało się, że ośmiu obywateli Ukrainy i dwóch obywateli Gruzji pracowało bez umów i zezwoleń. Kolejnych czterech nie miało ważnych dokumentów pobytowych. Właściciele kontrolowanych firm nie dopełnili również obowiązku powiadomienia urzędu pracy o podjęciu zajęcia przez dwudziestu pięciu Ukraińców i dwóch Gruzinów.

Straż Graniczna przypomina, że zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, pracodawcom grozi kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cudzoziemcy, praca na czarno, zatrudnienie, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Jak legalnie zatrudniać cudzoziemców? Straż Graniczna prowadzi szkolenia dla pracodawców

Warmińsko-mazurska straż graniczna prowadzi szkolenia dla pracodawców, którzy zatrudniają lub chcą zatrudnić cudzoziemców. Najbliższe szkolenia odbędą się w Gołdapi i Szczytnie - podała rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV