Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż miejska w Elblągu będzie pracować cały tydzień

Fot. M. Stankiewicz

Elbląska Straż Miejska przeszła na siedmiodniowy tryb pracy. Przedłużony został też czas służb od godziny 7 do 22.

Wcześniej strażnicy pracowali od poniedziałku do piątku. W czasie epidemii i wprowadzonych restrykcji sanitarnych funkcjonariusze skupili się na sprawach związanych z zagrożeniem życia i zdrowia oraz dotyczących obostrzeń w związku z koronawirusem.

Od dnia ogłoszenia stanu epidemii w Polsce, elbląska Straż Miejska przeprowadziła ponad 160 interwencji dotyczących łamania wprowadzonych obostrzeń. Wiele takich przypadków zgłosili sami elblążanie. Strażnicy potwierdzili szereg uchybień dotyczących gromadzenia się mieszkańców w miejscach publicznych objętych zakazem.

W miejskim lesie Bażantarnia odbywały się zabawy połączone z rozpalaniem ognisk i grillowaniem, a na boiskach młodzież grała w piłkę. Sporo było też interwencji w sprawie spożywania alkoholu pod chmurką. Kontrole obejmują wiele miejsc – dworce, nadrzeczne bulwary czy tereny zielone. Straż Miejska zajęła się też zabezpieczeniem budynków użyteczności publicznej, Urzędu Miejskiego czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pomaga też w dostarczaniu posiłków do osób objętych pomocą. Wspiera również wszystkie działania podejmowane przez samorząd.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Straż Miejska w Elblągu
Elbląska straż miejska wydała prawie 80 mandatów za palenie odpadami w piecach

Elbląska Straż Miejska podsumowała ubiegłoroczne kontrole w sezonie grzewczym. Jest lepiej, ale wciąż nie idealnie. Nadal są palone w piecach odpady i śmieci.  Funkcjonariusze wydali prawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV