Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy dostaną nowy sprzęt. Modernizacja potrwa 4 lata

Fot. L. Tekielski

Polscy strażacy dostaną nowy sprzęt.  Ponad miliard 700 milionów złotych z ustawy modernizacyjnej zostanie przeznaczone m.in na ten cel.

Inwestycje zapowiedział we Fromborku komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Generał brygadier Leszek Suski podkreślił, że sprzętu będzie coraz więcej, a strażacy będą się doskonalić. 5oo milionów z zaplanowanej kwoty przeznaczonych zostanie na wyposażenie ochotniczych straży pożarnych.

Komendant główny PSP Leszek Suski dziękował strażakom za zaangażowanie podczas jednych z największych w Polsce ćwiczeń. Ćwiczenia Warmia 2017 odbywają się we Fromborku i okolicach. Dziś dwie kompanie ćwiczą w Rusach tzw. epizod leśny. Jednym z zadań jest podawanie wody na odległość ponad 2 kilometrów.

Wczoraj kilkuset strażaków trenowało mobilność i współdziałanie w niesieniu pomocy.  Ratownicy y z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego doskonalili sposób ewakuacji osób z terenów zagrożonych powodzią albo dotarcie do ludzi podczas śnieżycy.

 

Autor: ASkrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, strażacy, modernizacja
Strażacy ćwiczą we Fromborku ewakuację na wypadek powodzi i śnieżycy

Mobilność i współdziałanie w niesieniu pomocy trenowali  we Fromborku strażacy z woj. warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Doskonalili sposób  ewakuacji osób z terenów zagrożonych powodzią albo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV