Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy usuwali skutki wichur i ulew, które przeszły nad Polską. Ostrzeżenie przed gołoledzią na Warmii i Mazurach

Po nocnych wichurach strażacy interweniowali ponad 260 razy. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak powiedział, że przede wszystkim usuwali powalone przez wichurę drzewa oraz wypompowywali wodę z zalanych piwnic.

Najwięcej interwencji związanych było z usuwaniem połamanych i powalonych przez silną wichurę drzew, które tarasowały ulice i drogi. Wichury  najbardziej dały się we znaki mieszkańcom  województwa dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego. Z kolei w województwie pomorskim i podlaskim strażacy przede wszystkim wypompowywali wodę z zalanych budynków.

W poniedziałek rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informowało o kilku tysiącach odbiorców pozbawionych prądu. Najwięcej gospodarstw nie miało prądu w Lubuskiem i na Podlasiu. Awarie dotknęły też około 300 gospodarstw na Warmii i Mazurach. Przez cały dzień służby energetyczne pracowały nad przywróceniem dostaw energii elektrycznej.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiejszej w nocy w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, a także w północnej części województwa lubelskiego mogą wystąpić intensywne opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Z kolei dla województwa podkarpackiego wydano ostrzeżenie o silnym wietrze.

 

Redakcja: BSChromy za IAR

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, wichura, prąd, deszcz
Po niedzielnych wichurach w całym kraju kilka tysięcy osób nie ma prądu, wśród nich są mieszkańcy Warmii i Mazur

Minionej doby strażacy interweniowali 128 razy w związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. Paweł Frątczak dodał, że według...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV