Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażnicy graniczni i ekolodzy uratowali wilka, który wpadł w sidła kłusowników

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze straży granicznej z Węgorzewa pomogli wilkowi, który wpadł w sidła kłusowników. Informację o uwięzionym we wnykach zwierzęciu dostali od jednego z mieszkańców powiatu węgorzewskiego.

Patrol straży granicznej wspólnie z  ekologami z Republiki Ściborskiej znaleźli wilka niedaleko polsko-rosyjskiej granicy. W szybkiej lokalizacji 50-kilogramowego basiora pomogła kamera termowizyjna. Zwierzę wpadło w zastawioną przez kłusowników stalową pętlę. Lekarz weterynarii z Nidzicy uśpił ranne zwierzę. Drapieżnik trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Nadleśnictwie Olsztynek, gdzie wraca do zdrowia.

Szczęśliwy finał akcji ratowniczej, to efekt współpracy funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Węgorzewie, przedstawicieli Stowarzyszenia dla Natury „Wilk” i osady ekologicznej Republika Ściborska oraz łowczych z węgorzewskiego koła myśliwskiego „Mazury”.

Ekolodzy dali zwierzęciu na imię „Pogranicznik”.

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kłusownik, Węgorzewo, las, wilk, zwierzę, wnyki
Szlak Wielkich Jezior Mazurskich walczy o certyfikat internautów na najlepszy produkt turystyczny

Mazurskie Jeziora walczą o prestiżowy certyfikat przyznawany w ramach konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy produkt turystyczny. Laureatów wybiera nie tylko komisja, ale również internauci. Decydujący etap...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV