Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci medycyny kontrolowali nasze zdrowie

Zdrowie pod kontrolą

„Zdrowie pod Kontrolą” – profilaktyczno-edukacyjna akcja pod takim hasłem odbyła się w 13 miastach Polski. W Olsztynie przez 12 godzin studenci medycyny dyżurowali w centrum handlowym przy alei Piłsudskiego.

W tym czasie prowadzili pomiary glikemii pomagające wykrywać cukrzycę i mierzyli ciśnienie krwi. Na stanowisku dietetycznym można było ocenić masę swojego ciała i wysłuchać porady dotyczących zdrowej diety.

Tematycznie akcja związana była z obchodami Światowego Dnia Zdrowia. Dlatego szczególną uwagę organizatorzy przykładali do tzw. chorób wektorowych. W tym celu skupili się na kampanii edukacyjnej dotyczącej boreliozy oraz kleszczowego zapalenia mózgu.

Akcja „Zdrowie pod Kontrolą”, prowadzona przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny, jest bezpłatna i ma ułatwić pacjentom dostęp do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej. (karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, studenci
Dzień Arabii Saudyjskiej na UWM w Olsztynie
Wyrok za pobicie studentów z Arabii Saudyjskiej

Na kary po 3 miesiące ograniczenia wolności skazał olsztyński sąd okręgowy dwóch mężczyzn, którzy przed dwoma laty pobili studentów z Arabii Saudyjskiej. Skazani mają wykonywać po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV