Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci prawa i nauk społecznych UWM za 3 lata przeniosą się do nowych budynków

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i firma Budimex podpisały umowę o rozpoczęciu budowy nowych siedzib dla wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. Prace, zgodnie z harmonogramem, rozpoczną się w połowie kwietnia.

Dotychczas zajęcia na obu wydziałach odbywały w różnych (rozproszonych) obiektach. Rozpoczęcie prac budowlanych było kilkakrotnie przesuwane, ponieważ firmy startujące w przetargu odwoływały się od wyników konkursu. Ostatecznie przetarg na budowę wygrała firma Budimex. Ta firma wybudowała m.in. Centrum Nauk Humanistycznych UWM.

Z naszej strony prace przygotowujące teren budowy będą przebiegały bez zakłóceń. W tej chwili kończy się przeprowadzka Wydziału Prawa i Administracji z dotychczasowej siedziby w tzw. inkubatorze przy al. Warszawskiej. Potem budynek zostanie rozebrany

– wyjaśnia Andrzej Góźdź, pełniący obowiązki kanclerza UWM.

Inwestycje mają kosztować 66 mln zł. Uniwersytet otrzymał 10 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pozostałą kwotę uczelnia musi pokryć z własnych środków. Według planów brakujące pieniądze mają pochodzić m.in. ze sprzedaży starych budynków Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Żołnierskiej i Studium Języków Obcych przy ul. Obrońców Tobruku.

Zgodnie z harmonogramem nowa siedziba WPiA oraz WNS zostanie ukończona w 2023 r. Projekt budynku przygotowało olsztyńskie biuro architektoniczne „Sosak i Sosak Projekt”. Dokumentację budowlaną zgodnie z wcześniejszą koncepcją architektoniczną opracowało biuro „Pracopol” Usługi Projektowe Jacek Dobielski z Mrągowa.

Redakcja: Ł. Sadlak
Źródło: UWM

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, inwestycja, Wydział Prawa i Administracji
UWM weźmie udział w programach badawczych w leczeniu zachorowań na COVID-19

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski będzie uczestniczył w dwóch programach badawczych związanych w leczeniem zachorowań na COVID-19 - powiedział Radiu Olsztyn wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Wojciech Maksymowicz....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV