Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci szkoły policyjnej patrolują ulice Morąga

Słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczą się zawodu pod opieką doświadczonych policjantów. Wspierają funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Morągu w patrolowaniu okolicznych gmin i przeprowadzaniu interwencji.

Zdaniem komendanta morąskiej policji Marcina Malinowskiego, taka zawodowa praktyka jest dobrym doświadczeniem dla obu stron.

– Korzysta zarówno nasza komenda, jak i słuchacze, którzy mogą zobaczyć, jak naprawdę wygląda praca w policji – mówi Marcin Malinowski.

Jeden z słuchaczy, posterunkowy Szymon Gołaszewski, potwierdza, że możliwość podpatrywania doświadczonych kolegów jest bezcenna.

Pracujemy z kolegami nawet z piętnastoletnim stażem i wiele się od nich uczymy – uważa Szymon Gołaszewski.

Z kolei posterunkowy Przemysław Laszczykowski jest pod wrażeniem profesjonalizmu morąskich policjantów

– Każda interwencja przeprowadzana jest książkowo, a w dodatku panuje tu bardzo dobra atmosfera – dodaje Przemysław Laszczykowski.

Taką samą współpracę podjęła Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie. Na razie potrwa kilkanaście dni, ale niewykluczone, że w przyszłości się powtórzy.

 

(mwiś/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, policjanci
Policjanci z czterech województw zakończyli szkolenie w Szczytnie

75 policjantów i policjantek ukończyło w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pierwsze szkolenie w zawodowej karierze. Funkcjonariusze z województw warmińsko- mazurskiego, podlaskiego, kujawsko- pomorskiego i podkarpackiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV