Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studio wyjazdowe Radia Olsztyn na festynie z okazji Dnia Strażaka

Krzysztof Kaszubski w stroju strażaka. Fot. I. Malewska

Wszyscy, którzy wybrali się na na miejską starówkę w Olsztynie, mieli niepowtarzalną okazję, aby z bliska  zobaczyć specjalistyczny sprzęt, który służy strażakom do gaszenia pożarów.

Były też zabytkowe pojazdy,  jeden  o wdzięcznej nazwie „Babcia” jeszcze kilka lat temu wyjeżdżał na akcje – zapewnia starszy kapitan Rafał Melnyk rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

Na festynie nie mogło zabraknąć  konkurencji sprawnościowych dla strażaków i dla publiczności. Jedną z nich było ustawienie jak najwyższej wieży ze skrzynek po napojach i wspięciu się po niej. Rekord ustanowił starszy brygadier Michał Kamieniecki, zastępca komendanta Wojewódzkiego PSP, który zbudował więżę z 20 skrzynek. Jak powiedział sprawność w pracy strażaka to podstawa.

Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, były m.in. tor przeszkód i nauka węzłów ratowniczych. Pokazy najbardziej podobają się dzieciom, a szczególnie chłopcom, którzy tak jak Michał chcieliby zostać strażakami.

00:00 / 00:00

Podczas festynu rozstrzygnięto radiowy konkurs „Marzy mi się praca w straży”. Jury uhonorowało amatorski film i dwa wiersze. Recytował Jakub, jeden z nagrodzonych.

00:00 / 00:00

Autor: BGajlewska/WChromy
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Olsztyn, Radio Olsztyn, atrakcje, festyn, Stare Miasto, Dzień Strażaka
Tysiące osób na Rotariańskiej Majówce Lotniczej w olsztyńskich Dajtkach

Główne atrakcje majówki to: występy zespołów muzycznych, stoiska z rękodziełem i regionalnymi potrawami, sprzęt policyjny i strażacki a co najważniejsze sprzęt lotniczy. Majówka Lotnicza Rotary Club...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV