Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studium aktorskie w Olsztynie zaczyna rekrutację. Pierwszy etap on-line

Fot. Adobe Stock

W związku z pandemią studium aktorskie w Olsztynie zdecydowało, że pierwszy etap rekrutacji dla przyszłych aktorów zostanie przeprowadzony on-line. Nabór rozpocznie się w nadchodzącym tygodniu.

Kierowniczka Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie dr Milena Gauer przyznała, że tego rodzaju rekrutacji dotąd nie było.

Można zacząć się starać o przyjęcie do studium bez wychodzenia z domu

– dodała.

Aby wziąć udział w rekrutacji kandydaci muszą w domu nagrać kilka materiałów, które m.in. będą pokazywały ich sprawność fizyczną, poczucie rytmu i śpiewu, dykcję i techniki wymowy oraz predyspozycje głosowe. Studium będzie oglądało nadesłane materiały i wskaże osoby, które zostaną zaproszone na kolejne etapy rekrutacji. Będą się one odbywały już w tradycyjnej formie.

Jeśli stan pandemii na to pozwoli, będziemy chcieli się spotykać z kandydatami w sierpniu

– powiedziała dr Gauer.

W minionym tygodniu dyplom studium aktorskiego w Olsztynie otrzymało 11 aktorów. Ta grupa kończyła naukę także w trybie on-line.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, studia, rekrutacja, studium aktorskie, aktorstwo, onilne
Zakasali rękawy i sprzątają stadion olsztyńskiej Warmii. „To piękny obiekt, trzeba tylko włożyć tu trochę pracy i serca”

Piłkarska Warmia Olsztyn szykuje się do zbliżającego się sezonu. Sympatycy i zawodnicy klubu sprzątają dziś obiekt przy alei Sybiraków. Trzeba między innymi wyrwać chwasty, żeby zamontować...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV