Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces kętrzyńskich Strażników Granicznych. Zatrzymali międzynarodową grupę przestępczą

Fot. Straż Graniczna

Produkowali i sprzedawali papierosy bez polskich znaków akcyzy – międzynarodowa grupa przestępcza przyłapana na gorącym uczynku.

W powiecie kutnowskim była kompletna linia technologiczna do produkcji nielegalnych wyrobów, ponad 2,5 tysiąca kilogramów krajanki tytoniowej i 850 tysięcy gotowych papierosów. Ich wartość szacuje się na prawie 2,5 miliona złotych. Jak ustalono, papierosy produkowane były na terenie dwóch województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali pomieszczenia gospodarcze. Byli tam trzej Łotysze w wieku od 25 do 39 lat, 43-letni Polak oraz 39-letni mężczyzna bez dokumentów potwierdzających jego narodowość.

Za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych, grozi im kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Teraz zostali aresztowani na 3 miesiące, a dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

(K.Piasecka/K.Ośko)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papierosy, Kętrzyn, straż graniczna, tytoń
Rekordowa próba przemytu papierosów na granicy z rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim. Kierowca stracił towar i auto

W ciężarówce jadącej z Rosji celnicy w Grzechotkach wykryli prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Rosjanin zgłosił się do odprawy o północy. Zapewniał,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV