Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces olsztyńskich lekarzy. Skomplikowana operacja twarzoczaszki trwała ponad osiem godzin

– Nie ma zagrożeń życia, wykonaliśmy plan, a pacjentka czuje się dobrze – poinformowała dr Anna Bromirska-Małyszko z olsztyńskiego szpitala miejskiego. Pod jej kierunkiem zespół lekarzy przeprowadził wczoraj skomplikowaną operację rekonstrukcji twarzy. Operacja trwała ponad osiem godzin.

Dr Anna Bromirska-Małyszko w rozmowie z Radiem Olsztyn przekonywała, że były to trzy operacje w jednej. Jej przeprowadzenie było możliwe dzięki użyciu najnowszych metod CAD/CAM. Lekarze wykonali złożone implanty.

Pacjentką, której rekonstruowano twarz była Barbara Wiśniewska, która 12 lat temu przeszła bardzo rozległą operację onkologiczną. W rezultacie kobieta straciła niemal połowę dolnej części twarzy – zarówno część żuchwy jak i tkanek miękkich.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w operacja, twarzoczaszka, szpital miejski w Olsztynie
Przygotowywali się do niej 2 miesiące. Lekarze przeprowadzą operację rekonstrukcji ubytku twarzy po leczeniu nowotworu głowy

W Szpitalu Miejskim w Olsztynie zostanie przeprowadzona skomplikowana i pionierska operacja rekonstrukcji ubytku twarzy  po przebytym leczeniu radykalnym nowotworu głowy. Pacjentką jest 52-letnia kobieta z dużym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV