Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces zbiórki WOŚP. W Olsztynie darczyńca wrzucił do puszki 25 tysięcy złotych – to rekord w skali kraju

27. finał WOŚP. Fot. P.Getka

Już wiadomo, że olsztynianie pobili kolejny rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ofiarowali  ponad  pół miliona złotych, a jeszcze do końca stycznia trwają licytacje internetowe.

Pobite zostały jeszcze inne rekordy, m.in. to do puszki w Olsztynie został wrzucona największa kwota. Do pierwszej złotej puszki darczyńca wrzucił 25 tysięcy złotych. Galeria Warmińska także stanęła na wysokości zadania – udało się tam zebrać ponad 81 tysięcy złotych. To świadczy o tym, że dla szczytnego celu potrafimy się zmobilizować – podkreśla mówi Ewa Bagińska, szefowa olsztyńskiego sztabu WOŚP.

00:00 / 00:00

W tej chwili olsztyński sztab ma dokładnie 501 tysięcy 19 złotych i 59 groszy. Po zakończeniu licytacji będzie około 506 tysięcy złotych. W Olsztynie przez sobotę i niedzielę kwestowało 450 wolontariuszy.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zbiórka, Galeria Warmińska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie i Elblągu. Pieniądze zbierano na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

W tym roku 27. Finał WOŚP-u przebiegał pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Celem ogólnopolskiej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego dla 50 specjalistycznych szpitali dziecięcych. Do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV