Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świadczenie rodzinne w nowej odsłonie. Specjalny bus promował w Pasymiu program 500+

W ramach programu „Rodzina 500 plus” w woj. warmińsko-mazurskim przekazano dotąd rodzinom blisko 3 mld zł. W poniedziałek w liczącym 2,5 tys. mieszkańców Pasymiu zainaugurowano akcję informacyjną o rozszerzonej formule tego programu.

W woj. warmińsko-mazurskim inauguracja akcji informacyjnej o rozszerzonej formule programu „Rodzina 500 plus” odbyła się w poniedziałek rano w liczącym 2,5 tys. mieszkańców Pasymiu. Podczas inauguracji wicewojewoda Sławomir Sadowski mówił, że jeszcze w tym samym dniu przedstawiciele urzędu wojewódzkiego odwiedzą też Dźwierzuty i inne miejscowości powiatu szczycieńskiego.

Całe województwo zostało rozpisane na okręgi. Teraz będziemy jeździć tak, żeby dotrzeć z naszą akcją informacyjną do wszystkich gmin i powiatów w regionie

– powiedział.

Wicewojewoda podkreślił, że rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus” o świadczenie na pierwsze dziecko, niezależnie od dochodu w rodzinie, będzie stanowiło duże wspomożenie ich budżetu.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Bożena Ulewicz zapewniła PAP, że zainteresowanie akcją promocyjną programu jest bardzo duże, a jego realizacja przebiega w regionie bez zakłóceń. Co miesiąc wojewoda przekazuje do wypłaty ośrodkom pomocy społecznej w regionie 76 mln zł. Poinformowała, że średnio przez trzy lata świadczenie pobierało 100 tys. rodzin, najwięcej – 101,852 tys. w sierpniu 2017 r. Obecnie program obejmuje 91,514 tys. rodzin pobierających świadczenie wychowawcze na 145,986 tys. dzieci.

Na jedno dziecko pieniądze pobiera w regionie 55,129 tys. rodzin (w tym na pierwsze dziecko – 22,823 tys.). Dwoje dzieci jest w 25,98 tys. rodzin (w tym na pierwsze dziecko – 21,35 tys. rodzin). Troje dzieci ma w regionie 7,652 tys. rodzin (w tym na pierwsze dziecko pobiera świadczenie 7,122 tys. rodzin), czworo dzieci wychowuje się w 1,931 tys. rodzin (w tym na pierwsze dziecko świadczenie pobiera 1,834 tys. rodzin), pięcioro dzieci jest 542 rodzinach (w tym na pierwsze dziecko pobiera pieniądze 519 rodzin), sześcioro dzieci i więcej jest w 280 rodzinach (w tym na pierwsze dziecko świadczenie pobiera 266 rodzin).

Rzecznik wojewody przyznała, że w woj. warmińsko-mazurskim średnio co miesiąc 64 świadczenia wypłacane są w formie rzeczowej lub w formie opłacania usług co stanowi 0,04 proc. wypłacanych miesięcznie świadczeń wychowawczych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

fot. P.Getka

 

Autor: D. Grzymska/J. Kiewisz-Wojciechowska, M. Boguszewski (PAP)
Redakcja: K. Ośko/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pasym, video, 500+
Kobieta potrąciła na przejściu matkę z dzieckiem. Teraz odpowie przed sądem

Kobieta, która na przejściu dla pieszych w Olsztynie potrąciła samochodem matkę z 5-lenim synem straciła prawo jazdy i stanie przed sądem. Do wypadku doszło w sobotę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV