Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świat widziany oczami Leszka Balcerowicza

Leszek Balcerowicz na UWM w Olsztynie. Fot. I. Malewska

Olsztyn odwiedził Leszek Balcerowicz – ekonomista, wicepremier i minister finansów w trzech rządach. Były prezes NBP m.in. wziął udział w audycji „na żywo” w Radiu Olsztyn.

Profesor Balcerowicz do stolicy regionu przyjechał z wykładem „Polska gospodarka po 1989 roku”. Wizytę rozpoczął od spotkania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Choć aula wypełniona była studentami, ciężko było oprzeć się wrażeniu, że tylko nieliczni z nich postać Balcerowicza kojarzą z konkretnymi faktami. Leszek Balcerowicz mówił o tym dlaczego socjalizm musiał upaść, jak przebiegały w Polsce przemiany ustrojowe i jakie wyzwania stoją obecnie przed polską gospodarką.

Leszek Balcerowicz w Olsztynie. Fot. I. Malewska

Po spotkaniu ze studentami Leszek Balcerowicz spotkał się ze słuchaczami Akademii Trzeciego Wieku.

Pytania dotyczyły nie tylko OFE i sytuacji w górnictwie, ale także ogólnej kondycji polskiej gospodarki. Profesor Balcerowicz odniósł się także do likwidacji PGR-ów.

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

00:00 / 00:00

Leszek Balcerowicz w Radiu Olsztyn. Fot. Ł. Węglewski

Po południu były minister finansów i szef Narodowego Banku Polskiego był gościem audycji Spotkanie Autorskie w Radiu Olsztyn. Spotkanie było okazją do promocji najnowszej książki opowiadającej o biografii Leszka Balcerowicza. To wywiad rzeka, który przeprowadziła dziennikarka Marta Stremecka. Także prowadząca audycję Ewa Zdrojkowska pytała Leszka Balcerowicza  o wydarzenia sprzed lat, między innymi o stan wojenny

00:00 / 00:00

Najnowsza książka opowiadająca o życiu Leszka Balcerwoicza nosi tytuł Trzeba się bić. Jak można przeczytać w jej opisie „to opowieść o tym, jaki jest człowiek, który wprowadził w Polsce kapitalizm i wciąż bije się o to, żeby Polska dogoniła Zachód”.

(imal/lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ekonomia, Leszek Balcerowicz
Bezpłatnie zamieszczą ofertę w katalogu

Na Warmii i Mazurach powstaje drugi już katalog produktów i usług przedsiębiorstw społecznych. To projekt Nidzkiej Fundacji Rozwoju "Nida". Zamieszczenie oferty w katalogu stwarza możliwość jej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV