Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świat Wiesława Bieńkuńskiego

Grafiki autorstwa Wiesława Bieńkuńskiego

Gościem audycji „Wieczór z kulturą” był artysta grafik i malarz Wiesław Bieńkuński. Urodził się w Prochowicach. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z grafiki warsztatowej, wyróżniony nagrodą rektora, obronił w 1982 r. w pracowni Zenona Januszewskiego. Aneks z malarstwa w pracowni Jerzego Tchórzewskiego. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych, brał udział w kilkudziesięciu ekspozycjach.

W okresie 1991-2003 pracował w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Olsztynie. W latach 1990-2006 wykładał na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Obecnie pracuje w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Z Wiesławem Bieńkuńskim oraz jego żoną Marzenką Bieńkuńską – pedagogiem muzycznym Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie rozmawiała Monika Szczygło:

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Olsztynie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmów Więziennych „Prison Movie”

Film "Tolerancja" otrzymał Grand Prix tegorocznej, szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Więziennych "Prison Movie". Ukazuje  historię skazanych z Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu, którzy wspólnie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV