Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świąteczne paczki trafią do Polaków na Litwie. „To najlepsza lekcja patriotyzmu”

Fot. Stowarzyszenie im. Generała brygady Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego w Elblągu

Ponad półtora tysiąca świątecznych paczek jedzie do Polaków na Litwie. To efekt zbiórki prowadzanej w całej Polsce, także w województwie warmińsko – mazurskim.

Piątą już edycję Akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” organizuje Fundacja Polskich Wartości w Szczecinie, w naszym regionie pomaga jej elbląskie Stowarzyszenie im. Generała brygady Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego. W bożonarodzeniową akcję zaangażowały się setki ludzi. Wśród nich jest wiele szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z naszego regionu. Dary trafią do naszych rodaków, którzy naprawę żyją w biedzie. I którzy mówią po polsku, czują się Polakami i kultywują nasze tradycje.

To najlepsza lekcja patriotyzmu i tego, jak pomagać innym – uważa Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia Generała Nieczuja- Ostrowskiego. W paczkach jest żywność, odzież, środki sanitarne czy przybory szkolne. To wszystko, co potrzebne jest na co dzień. Oprócz tego, najmłodsi darczyńcy przygotowali też własnoręcznie kartki z życzeniami dla rodaków. Są one dołączone do paczek.

Przypomnijmy – dary z całej Polski zostały zwiezione  do szkoły w Przecławiu pod Szczecinem. Tam wolontariusze przez kilka dni przygotowali z nich paczki dla konkretnych odbiorców. Konwój z darami jest w drodze na Litwę, a rozwożenie paczek potrwa do niedzieli. Trafią one do Polonii – osób starszych, bohaterów wojennych i dzieci z polskich szkół.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. Prezes Stowarzyszenia im. Generała brygady Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego w Elblągu – Anna Szczepańska

Fot. Stowarzyszenie im. Generała brygady Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego w Elblągu

Fot. Stowarzyszenie im. Generała brygady Bolesława Nieczuja- Ostrowskiego w Elblągu

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, Akcja, dary, Litwa, Polacy, Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach
Dary trafiły do potrzebujących czworonogów. Za nami finał akcji Radia Olsztyn „Zima z Pupilem”

Samochody wypełnione po brzegi karmą dla psów i kotów oraz ciepłymi posłaniami pojechały do przytulisk i schronisk w naszym regionie. Podczas sobotniej zbiórki w Olsztynie przekazali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV