Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świątecznie – Holiday

Fot. Kadr z filmu „Holiday”/ Filmweb

Pewnie tak samo jak Państwo, kocham filmy świąteczne, zwłaszcza jeśli są połączeniem: komedii obyczajowej, lekkiego romansu i oczywiście świątecznego nastroju. Są takie filmy, ale nie wszystkie są dobre, zwłaszcza, że ostatnio w wyniku masowej produkcji filmowej i streamingu tych produkcji zrobiło się sporo, co nie zawsze idzie w parze z jakością.

Filmów jest za dużo tak samo jak za dużo nut i liter. Za dużo wszystkiego, trzeba wybierać i wybieram. Nie oglądam nowych świątecznych filmów, przypominam sobie stare, postanowiłem sobie stworzyć taki kanon świąteczny, zaledwie trzy filmy ale jakie. Obyło się bez Kevina. Na szczycie postawiłem „To właśnie miłość” z prawdziwymi świątecznymi gwiazdami, drugie miejsce przypadło „Witaj Święty Mikołaju” z genialnym Chevy Chasem, na trzecim znalazł się uroczy film z Kate Winslet w roli głównej „Holiday”, natomiast miejsce trzecie bis to „Ominąć Święta” lub „Święta last minute” (to ten sam film).

Wybrałem dosyć typowo, ale faktycznie są to moje ulubione christmasowe filmy. A „Holiday” to solidne kino o młodych, ciągle jeszcze młodych ludziach, szukających miłości, tej prawdziwej, takiej do końca życia. To także film o kontrastach społecznych i o dobrych lub złych wyborach życiowych. Bardzo ładne kino, fajna opowieść o rodzących się uczuciach, piękna Kalifornia, piękna a jakże, Anglia. Ładne i utalentowane aktorki, wspomniana już Kate Winslet, Cameron Diaz, dobrzy aktorzy: Jude Law i Jack Black, inteligentne dowcipy, hollywoodzkie legendy, kapitalnie zagrana i opowiedziana historia Ellego Wallacha (grał w „Siedmiu Wspaniałych” – Calverę, przywódcę bandy). Takich smaczków jest w „Holiday” więcej, epizod z Dustinem Hoffmanem czy Lindsay Lohan. To świetne kino na świąteczne popołudnie, skromne, bez większych ambicji, bez szalonego tempa, po prostu dobry film o tym, że warto być dobrym i warto uśmiechać się do innych ludzi. Dobrych Świąt.

Kinoman

ZOBACZ TAKŻE

  • Powiało nudąPowiało nudą To były 90. Oscary - chyba liczyłem na więcej, na szczególną oprawę i wystrój, na […]
  • Serialowy światSerialowy świat Dałem się wciągnąć w serialowy świat, zorganizowany przez przez jedną z kilku […]
  • DunkierkaDunkierka Czekałem na ten film chyba od roku i tak jak wszyscy doczekałem się. Od paru tygodni […]
  • Wonder WomanWonder Woman Chciałem obejrzeć ten film i stało się. Obejrzałem i jestem z tego zadowolony. Tak, […]
Przeczytaj poprzedni wpis:
Będą pieniądze na ocieplenie budynków z wielkiej płyty

Program termomodernizacji budynków zostanie rozszerzony o budownictwo z wielkiej płyty - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządu. Jak dodał, znajdą się również środki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV