Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Światowa premiera „Córki trenera” w dniu otwarcia Nowych Horyzontów!

Film „Córki trenera”

Autor stylowego i bezpretensjonalnego „Kampera” z 2016 roku, zaprasza widzów do swojego rozpoznawalnego świata, pełnego szczerości i humoru zrównoważonego sporą porcją empatii.

Łukasz Grzegorzek o swoim drugim filmie mówi tak: „W „Córce trenera” najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą. Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej”.

„Córka trenera” to uniwersalna opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Ojciec nastolatki marzy, by jego córka została mistrzynią Polski w tenisie, a ona robi wszystko, by od tenisa uciec. Siłą filmu są naturalność i sugestywne postaci, wyśmienicie zagrane przez Jacka Braciak i Karolinę Bruchnicką.

Festiwal Nowe Horyzonty od lat wyznacza kierunki i przewiduje trendy w sztuce filmowej. Stawiając na najlepsze światowe produkcje, wciąż poszukuje ciekawych i wyrazistych osobowości. Na tym festiwalu wychowały się już pokolenia kinomanów.

„Nowe Horyzonty są miejscem absolutnie wyjątkowym zarówno dla mnie, jak i dla wielu osób z naszej ekipy. Przez lata jeździliśmy tu, by oglądać po kilka filmów dziennie, a potem rozmawiać o nich do późna w nocy. Tu kształtował się nasz gust filmowy. Bardzo się cieszę, że w tym roku to nasza „Córka trenera” będzie otwierać ten festiwal. Nie mogę się doczekać rozmów po projekcji!” – Natalia Grzegorzek, producentka.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

„Córka trenera” trafi do polskich kin 1 marca 2019 r.

Ł.A/Akson
BSC

Więcej w film, kultura
„Zimna wojna” wielkim przebojem polskich kin. Wynik „Idy” przebity dwukrotnie!

Trwa rewelacyjna passa „Zimnej wojny”. Nowe dzieło laureata Oscara, Pawła Pawlikowskiego, weszło na ekrany kin 8 czerwca i od tego czasu konsekwentnie zdobywa widownię i uznanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV