DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro

Światowe i europejskie sukcesy fryzjerów z Warmii i Mazur

Andrzej Matracki (po prawej) został wyróżniony nagrodą dla najlepszego jurora świata „Best Juror in the World”. Fot. A. Minkowska

Drużyna juniorów z Warmii i Mazur zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Fryzjerów w Paryżu.

Polskę reprezentowała narodowa kadra fryzjerska i make-up trenowana przez braci Matrackich i Aleksandra Stankiewicza z Olsztyna oraz Arkadiusa Constantina Wilhelma.

Konkurencja była ogromna, bo rywalizowało ze sobą ponad 670 zawodników, także z innych kontynentów.

W kategorii męska fryzura klasyczna i kreatywna o tytuł mistrza walczyli seniorzy i juniorzy, którzy zdobyli 3. miejsce w swojej kategorii, a indywidualnie Jacek Chamera zdobył 5. miejsce.

Przy okazji mistrzostw odbyło się seminarium sędziowskie, na którym Andrzej Matracki został wyróżniony nagrodą dla najlepszego jurora świata „Best Juror in the World” za sędziowanie na ubiegłorocznych zawodach we Frankfurcie.

(mbel/bsc)

Więcej w fryzjer, fryzjertstwo, Mistrzostwach Europy Fryzjerów w Paryżu, bracia Martaccy, Aleksander Stankiewicz