DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Świetne widowisko i wyjątkowa oprawa meczu w Uranii. Indykpol AZS lepszy od GKS-u

Indykpol AZS Olsztyn pokonał w rozgrywkach PlusLigi GKS Katowice 3:2 (25:20, 25:22, 18:25, 20:25, 15:9).

Pierwszy set miał wyrównany przebieg, z lekkim wskazaniem na AZS. Indykpol przede wszystkim imponował wysoką skutecznością w ataku. Olsztynianie wygrali 25:20. Druga odsłona miała bliźniaczy przebieg. Katowiczanie cały czas nie mogli znaleźć recepty na znakomite ataki Jana Hadravy, Wojciecha Żalińskiego czy Seyeda. Akademicy triumfowali 25:22.

Kiedy kibice w hali Urania liczyli, że AZS przypieczętuje wygraną w trzecim secie i całym meczu, sytuacja na parkiecie zupełnie się odwróciła. To GKS zaczął dominować, gospodarze zaś zupełnie stracili skuteczność. Efekt? 25:18 na korzyść gości. Drużyna ze Śląska nabrała wiatru w żagle, nie dając szans Akademikom także w czwartej partii, zwyciężając 25:20 i doprowadzając do tie-breaka.

Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni Paolo Montagnaniego. Akademicy przy zmianie stron prowadzili 8:5. Olsztynianie kontrolowali wypracowaną przewagę i wygrali seta 15:9, a cały mecz 3:2.

W trakcie spotkania obchodzona była także 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W przerwach zapraszaliśmy publiczność do uczestnictwa w SMS-owym konkursie.

Wspólnie odśpiewaliśmy także hymn narodowy a na trybunach pojawiła się biało-czerwona kartoniada. Na meczu obecni byli również żołnierze Wojska Polskiego 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego – weterani Polskich Kontyngentów Wojennych w Afganistanie.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w GKS Katowice
Podział punktów w Katowicach. Olimpia Elbląg remisuje z GKS-em

W II lidze w środę rozegrana została cała kolejka. Olimpia Elbląg zremisowała na wyjeździe 1:1 z GKS-em Katowice. Bramkę na korzyść elblążan zdobył w 38 minucie...