Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święto służb mundurowych w Elblągu

16. Batalionu Remontowego Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Fot. M. Stankiewicz

W południe na terenie jednostki wojskowej u zbiegu ulic Piłsudskiego i Królewieckiej w Elblągu rozpocznie się 4. Festyn Służb Mundurowych.

Okazją jest przypadające w maju święta trzech służb – Straży Granicznej i Pożarnej oraz 16. Batalionu Remontowego Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jak zawsze będą gości: policjanci, leśnicy, Służby Więzienna i Celna.

Festyn potrwa do 18.00. To ukłon w stronę tych, którzy pracują – wyjaśnia major Zbigniew Tuszyński, rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej:

00:00 / 00:00

Codziennie ciężko pracujemy festyn jest okazją do pokazania się – tłumaczy starszy kapitan Przemysław Siagło, rzecznik strażaków.

00:00 / 00:00

Na widzów czekają w Elblągu pokazy sprawności wszystkich służb i wykorzystywanego przez nie sprzętu. Będzie też koncert orkiestry wojskowej w Torunia i musztra kawalerii konnej.

(Stank/as)

Pokaz umiejętności straży pożarnej, fot. M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbigniew Hofman: Całe życie z gitarą

Zbigniew Hofman jest współzałożycielem zespołu Babsztyl. Pier­wszy kon­cert zespołu pod nazwą „Bab­sztyl” miał miejsce na fes­ti­walu piosenki turysty­cznej „Bazuna” w Gniewie w 1977r. Młodzi stu­denci gdańskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV