Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Swojski rynek w Dywitach

Swojskie szynki, fot. Sławomir Ostrowski

Domowe przetwory, swojskie wędliny, jajka, rękodzieło – wyroby lokalnych wytwórców będzie można kupować na Małym Rynku Rolnym w podolsztyńskich Dywitach.

Na potrzeby rynku wyremontowana została drewniana stodoła w centrum wsi, na sprzedawców czeka 14 stoisk i długa drewniana lada.

To szansa dla naszych mieszkańców – mówi Krzysztof Zienkiewicz z Urzędu Gminy w Dywitach.

00:00 / 00:00

Mały Rynek Rolny w Dywitach ruszy na początku listopada. Będzie miał swoją stronę internetową, na której będzie można sprawdzić, jacy sprzedawcy i co sprzedają danego dnia.

Stworzenie targowiska było możliwe dzięki dofinansowaniu z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Gospodarze gmin z Warmii i Mazur mogą jeszcze składać wnioski o dofinansowanie lokalnych targowisk. Do podziału zostało w regionie ponad 2 mln 600 tysięcy złotych. To już trzeci nabór wniosków ogłoszony przez samorząd. Dotychczas na budowę i modernizację lokalnych targowisk zdecydowało się 11 ze 116 gmin w regionie. Oprócz Dywit są to Kętrzyn, Susz, Dobre Miasto, Szczytno, Lidzbark Warmiński, Giżycko, Olsztynek, Kowale Oleckie, Tolkmicko i Orneta.

O dofinansowanie mogą się starać miejscowości, które mają do 50 tysięcy mieszkańców. Wnioski do końca października przyjmuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie. (kwiat/kan/łw)

(kwiat/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, Dywity
Marnowali jedzenie zamiast rozdać je potrzebującym

Woleli zakopać jedzenie w ziemi  zamiast rozdać jego nadmiar potrzebującym. Żywność pochodziła z Caritas w Pieniężnie, a współpracę z organizacją nawiązał były już prezes Stowarzyszenia Wspierania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV