Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sylwester bez huku, choć z fajerwerkami

Fot. pixabay.com

Głośne fajerwerki, czy ciche, ale mniej efektowne pokazy laserowe? Przed takim wyborem stają najczęściej organizatorzy imprez sylwestrowych.

Od dłuższego czasu przeciwnicy tradycyjnej pirotechniki podkreślają, że jest ona źródłem stresu m.in. dla domowych i dzikich zwierząt. Zazwyczaj alternatywą są pokazy laserowe, które jednak pozostawiają u wielu osób uczucie niedosytu.

Iławskie Centrum Kultury znalazło sposób, by pogodzić obie grupy. W sylwestrową noc, po raz pierwszy w mieście, niebo nad Jeziorakiem rozświetli pirotechnika… bezhukowa. W tym roku impreza odbędzie się przy kinoteatrze, a nie – jak do tej pory – przed ratuszem. O 22.30 rozpocznie się zabawa z DJ-em w rytm światowych przebojów.

O północy rozbłysną bezhukowe fajerwerki. Jak zapewnia ICK, są w tej samej cenie, co pokaz tradycyjny.

Życzenia mieszkańcom złoży burmistrz Dawid Kopaczewski, który już przed ubiegłoroczną miejską zabawą sylwestrową nie ukrywał, że nie jest entuzjastą głośnych pokazów. Wtedy zapowiadał rezygnację z nich na rzecz laserów. Ostatecznie w ICK zapadała decyzja, by postawić na rozwiązanie kompromisowe.

 

Redakcja: K. Ośko za infoilawa.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fajerwerki, Iława
Elbląg dołącza do miast, które rezygnują z pokazu fajerwerków w Sylwestra

Pokaz fajerwerków zastąpi pokaz laserowy, który o północy uświetni zabawę pod chmurką. Informacja ta rodzi kontrowersje wśród elblążan, a dokładniej wśród tych którzy bez „strzelaniny” nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV