Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sympozjum Familiologiczne w Olsztynie. Temat tegorocznego spotkania teologów to „Ekologia a rodzina”

Seminarium Duchowne „Hosianum” w Olsztynie. Fot. K. Kantor

„Ekologia a rodzina” – pod tym hasłem odbywa się w Olsztynie 3. Międzynarodowe Sympozjum Familiologiczne.

– Nie zajmujemy się tylko kwestiami związanymi z rodziną, czy teologią, interesuje nas wszystko, co związane ze współczesnym światem – wyjaśnia organizator spotkania ksiądz dr Paweł Rabczyński z wydziału teologii UWM w Olsztynie – Stąd wybór tematu, rok temu pochylaliśmy się nad hasłem „Biznes a rodzina”.

Podchodzimy do ekologii jako do całości dzieła stworzenia. Do tych zagadnień, które związane są z naturą, ochroną środowiska naturalnego. Rodzina też stanowi pewne środowisko – to w rodzinie są przekazywane podstawowe wartości, również wartości ekologiczne

Prof. Katarzyna Parzych-Blakiewicz dodaje, że bardzo ważne jest, żeby rodziny nie były pozostawione samym sobie, żeby były otoczone opieką i doradztwem. I tu – zdaniem organizatorów – dużą rolę może odegrać kościół.

W trzecim Międzynarodowym Sympozjum Familiologicznym uczestniczą między innymi duchowni z Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Po wykładach, jutro – spotkania z olsztyńskimi studentami.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, rodzina, wsd, seminarium, teologia
Naukowcy z Olsztyna i Lwowa rozmawiają o integracji europejskiej i problemach w polsko-ukraińskich kontaktach

W Olsztynie rozpoczyna się V Polsko-Ukraińskie Forum Naukowe. Uczestniczą w nim naukowcy z UWM i Politechniki Lwowskiej.  Generalnie interesują nas relacje polsko-ukraińskie. Przy czym nie unikamy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV