Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne warunki drogowe na Warmii i Mazurach. Jazdę utrudniają opady śniegu i silny wiatr

Fot. Łukasz Węglewski

W województwie warmińsko-mazurskim panują trudne warunki drogowe. Miejscami pada śnieg i śnieg z deszczem, wieje silny wiatr, a spadająca temperatura sprawia, że na drogach i chodnikach robi się bardzo ślisko.

Wszystkie drogi w regionie są przejezdne ale panują na nich – zarówno na trasach krajowych jak i lokalnych – trudne warunki.

Jest bardzo dynamicznie i tak będzie do godziny 18

– poinformował dyżurny dróg wojewódzkich w Olsztynie.

Choć temperatura powietrza nieznacznie spadła poniżej zera, to odczuwalna temperatura wynosi -10 stopni Celsjusza. Wieje silny wiatr, który powoduje zawieje i zadymki śnieżne. Spadająca temperatura sprawia, że zamarza błoto pośniegowe. Na drogach i chodnikach robi się bardzo ślisko. Uważać trzeba zwłaszcza nad jeziorami, rzekami i na wzniesieniach.

Dyżurny dróg wojewódzkich podał, że trudne warunki drogowe początkowo panowały od Iławy po Wielbark, obecnie przesuwają się w stronę Węgorzewa i Kętrzyna.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami na Warmii i Mazurach i Podlasiu.

Na Warmii i Mazurach wiatr w porywach będzie osiągał 70 km/h. Możliwe są przelotne opady śniegu. Jeszcze silniej, bo do 100 km/h będzie wiało na zachodzie i północnym-zachodzie kraju. Na Podlasiu, Pomorzu i Warmii i Mazurach zapowiadane jest też oblodzenie, bo w ciągu dnia temperatura spadnie poniżej zera. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że prognozowane zjawiska mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy się spodziewać utrudnień m.in. w ruchu drogowym.
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, śnieg
Trzej mężczyźni uratowani przed zamarznięciem. Służby przypominają o bezpłatnej infolinii dla osób bezdomnych

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin strażnicy miejscy i policjanci z Ełku uratowali przed zamarznięciem trzech mężczyzn. Patrole wezwano do leżącego na przystanku autobusowym 65-latka oraz 31-latka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV