Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Synoptycy ostrzegają żeglarzy przed burzami

Fot. Łukasz Węglewski

Nad Warmią i Mazurami przejdą burze – ostrzegają synoptycy.

Będą im towarzyszyły porywy silnego wiatru dochodzące do 90 km/h. Żeglarze muszą być bardzo czujni, bo na jeziorach wiatr może osiągać siłę od 7 do 9 stopni w skali Beauforta. Miejscami będzie padał ulewny deszcz. Prognozowana wysokość opadów to nawet 40 milimetrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie możliwe są opady gradu. Nadal będzie gorąco. Termometry wskażą maksymalnie od 26 do 31 stopni.

Fot. Mariusz Bojarowicz

Tymczasem w ciągu ostatnich kilkunastu godzin strażacy usunęli ponad 50 drzew i konarów połamanych przez silny wiatr. W większości drzewa przewracały się na drogi, ale w pięciu przypadkach oparły się o budynki, na szczęście nie robiąc żadnych szkód. W dwóch przypadkach połamane przez wiatr konary spadły na zaparkowane samochody. W powiecie elbląskim wiatr zerwał dachy z budynku mieszkalnego i gospodarczego. Oba budynki zabezpieczyli strażacy. (karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jeziora
Sprzątaja wyspę Czarci Ostrów na Jeziorze Śniardwy

Fundacja Nasza Ziemia wspierana przez wolontariuszy sprząta wyspę Czarci Ostrów na Jeziorze Śniardwy. To najbardziej zaśmiecona wyspa na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, na której często na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV