Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Synoptycy przestrzegają przed silnym wiatrem. W najbliższych dniach może ponownie spaść śnieg

Synoptycy przestrzegają przed silnym wiatrem. Fot. Fotolia.com

Synoptycy przewidują, że po wczorajszym silnym wietrze na Warmii i Mazurach sytuacja w pogodzie na razie się nie zmieni.

W regionie będzie wietrznie do nocy z niedzieli na poniedziałek, choć na razie w województwie jest jeszcze spokojnie – mówi Karolina Kierklo z Instytutu Meteorologii w Białymstoku:

Wiatr będzie się stopniowo nasilał. Opady deszczu na razie występują w zachodniej części Polski, ale stopniowo będą wkraczać również na obszar województwa warmińsko-mazurskiego. Porywy wiatru będą równie silne, jak wczoraj. Może nieco miejscami słabsze, ale będą to wartości nawet do 75 km/h. Wietrzenie będzie również nocą i jutro. Trochę wiatr będzie się uspokajał z niedzieli na poniedziałek.

Meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach w regionie może ponownie spaść śnieg.

Od rana strażacy usunęli z dróg kilkanaście powalonych przez wichurę drzew. Jedno drzewo oparło się o budynek, ale go nie uszkodziło.

Dotychczas największe porywy wiatru – około 70 km/h – były w Elblągu i Kętrzynie. Synoptycy zapowiadają porywy do 75 km/h. Wiać będzie z zachodu i południowego-zachodu wieczorem, nocą i jutro. Zachodni kierunek wiatru oznacza, że na Żuławach możliwa jest tzw. cofka, czyli wpychanie wód Bałtyku do Zalewu Wiślanego i dalej w głąb lądu. Służby kryzysowe na bieżąco obserwują sytuację.

Autor: B. Gajlewska/ P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiatr, pogoda, deszcz
Powalone drzewa i uszkodzone konstrukcje – trwa usuwanie skutków silnego wiatru. Strażacy interweniowali 90 razy

Warmińsko-mazurscy strażacy wyjeżdżali około dziewięćdziesięciu razy do usuwania skutków silnego wiatru wiejącego w regionie. Podmuchy do 80 km/ha ustały dopiero około północy. Interwencje strażaków związane były...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV