Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Systematycznie okradał swojego sąsiada. Łupem padły przedmioty za prawie 30 tysięcy złotych

Fot. fotolia.pl

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mężczyźnie, który systematycznie okradał posesję swoich sąsiadów pod ich nieobecność. Łupem mężczyzny padły m.in. sprzęt gospodarczy, kosiarki, wkłady kominkowe i wiele innych przedmiotów metalowych o łącznej wartości prawie 30 tys. zł.

Początek tej historii sięga końca ubiegłego roku. Właściciele jednej z posesji na terenie gminy Dywity zauważyli braki w wyposażeniu swojego gospodarstwa. Na początku nie chcieli powiadamiać policji ponieważ stwierdzili, że sami sobie poradzą z tym problemem i schwytają przestępcę. Gdy kolejny raz przyjechali skontrolować swoją posiadłość okazało się, że w budynkach gospodarczych powyrywane są kłódki oraz drzwi wejściowe a z budynków gospodarczych zginęło wyposażenie. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń właściciele posesji stwierdzili brak m.in. 2 kominków, elementów instalacji elektrycznej włącznie z gniazdkami i bezpiecznikami, kluczy hydraulicznych, kosiarek, kół, radia, akumulatorów, lamp oświetleniowych, pralek czy drewna przeznaczonego na opał.

Po ostatniej dokonanej kradzieży poszkodowany mężczyzna ze swoją partnerką postanowili poszukać złodzieja na własną rękę. Na myjni samoobsługowej w Wadągu zauważyli osobową skodę wraz z przyczepką, na której rozpoznali część swoich przedmiotów. Poszkodowani zastawili drogę ucieczki podejrzanemu mężczyźnie i wezwali na miejsce policjantów.

Interweniujący wylegitymowali 28-letniego mężczyznę. Okazało się, że jest on sąsiadem poszkodowanych. Policjanci sprawdzili 28-latka w policyjnych systemach z których otrzymali informacje, że podejrzewany o kradzież mężczyzna jest poszukiwany przez areszt śledczy w celu odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa. Na jaw wyszedł również fakt, że 28-latek nie posiada prawa jazdy i ma dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli na policyjnym parkingu pojazd oraz przyczepkę, który 28-latek wykorzystywał do przestępczego procederu.

Podejrzany o kradzież 28-letni mężczyzna dobrowolnie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie 6 zarzutów kradzieży, za które może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień oraz za niestosowanie się do postanowienia wyroku sądu odnośnie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechaniczny.

Źródło: KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Dobre Miasto, Dywity, złodziej
Obnażał się w olsztyńskim Lesie Miejskim i na Zatorzu. Policja zatrzymała ekshibicjonistę

Funkcjonariuszy powiadomiła 17-latka, która rozpoznała zatrzymanego sprawcę. Może mu grozić nawet kara więzienia. Mężczyzna pojawiał się m.in. w okolicach ulicy Turystycznej, przed schroniskiem dla zwierząt. Świadkowie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV