Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sytuacja w olsztyńskim Sądzie Rejonowym i nowa kadencja Sejmu. Oglądaj audycję Jeden na jednego

Jeden na jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza w audycji byli:

  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość,
  • Zbigniew Szczypiński – Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Temat 1.
Sytuacja w olsztyńskim Sądzie Rejonowym. Dwoje jego wiceprezesów podało się do dymisji, nie podając przyczyn. Sędziowie tego sądu chcieli zwołać nadzwyczajne zebranie i podjąć uchwałę wzywającą prezesa Macieja Nawackiego do ustąpienia. Prezes nie zgodził się na zwołanie takiego spotkania. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy sędzia Sądu Rejonowego, będąc delegowanym do sądu okręgowego, zażądał od Kancelarii Sejmu list poparcia członków Krajowej Rady Sądownictwa. Jak to się skończy?

Temat 2.
Za nami pierwsze tygodnie nowej kadencji – kadencji, w której do Sejmu wróciła Lewica. To zmieniło coś w sytuacji na polskiej scenie politycznej?

Posłuchaj audycji Jeden na jednego

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dariusz Rudnik
Sprawa olsztyńskiego sędziego, koniec szefostwa D.Tuska w RE i wypowiedź szefa SLD o Armii Czerwonej. Oglądaj audycję My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji byli: Piotr Lisiecki - Konfederacja/Ruch Narodowy Henryk Falkowski – Polskie Stronnictwo Ludowe Monika Falej – SLD – Wiosna Janusz Cichoń - Platforma Obywatelska Dariusz Rudnik - Prawo i Sprawiedliwość Tematy 1. Sprawa olsztyńskiego sędziego Pawła Juszczyszyna. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Olsztyńskiego podjęło uchwałę, w której wypowiada się na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV