Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szabliści UKS-u Hajduczek wrócili z Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików. Jak sobie poradzili?

W sobotę odbył się klasyfikacyjny Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli. W Kamionce na planszach rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach – dzieci i młodzicy. W turnieju wystartowali szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn: Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Marta Rozmus, Aleksandra Suliga, Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Dowgierd, Krzysztof Woźniak, Wojciech Radzki, Krzysztof Grosz i Filip Szutowicz oraz w kategorii dzieci Hanna Rozmus, Karolina Mejłun i Mikołaj Grzeszczyk.

To był pierwszy turniej klasyfikacyjny. Nasi najmłodsi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, pełni entuzjazmu i radości z możliwości rywalizacji

– zauważa prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

Wśród młodzików najlepiej zaprezentował się Łukasz Kowalczyk, kończąc turniej w najlepszej ósemce turnieju. W kategorii dzieci na podium stanęła Karolina Mejłun. Po walkach grupowych w kategorii młodzik wszystkie zawodniczki zakwalifikowały się do fazy play off. Aleksandra Suliga przegrała pierwszą walkę pucharową z Ines Grabarkiewicz (UKS Szabla Brzoza) 3:12. Marta Rozmus pokonała Natalię Krasowską (UKS 13 Białystok) 12:5, by w kolejnej ulec Ewie Wasilewskiej (UKS 13 Białystok) 1:12. Elżbieta Mejłun wygrała z Zofią Czerebiej (UKS Szabla Brzoza) 12:2, następnie z Julią Gwoździńską (UKS Szabla Brzoza) 12:6, by w walce o ćwierćfinał uznać wyższość Julii Szelągowskiej (IKS Szermierka Wołomin) 10:12. Również Antonina Dobies zwyciężyła dwa pierwsze pojedynki z Ines Łoś (KKSZ Konin) 12:4 i Martyną Dudek (IKS Szermierka Wołomin) 12:9. Na drodze do ćwierćfinału uległa Karolinie Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec) 2:12.

Również wszyscy szabliści zakwalifikowali się do play off. Do ćwierćfinału dotarł Łukasz Kowalczyk, pokonując: Oskara Zantonowicza (Grodziski Klub Szermierczy) 12:0 i Antoniego Flaszaka (AZS Poznań) 12:2. W ćwierćfinale spotkał się z późniejszym zwycięzcą turnieju Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki), przegrywając 8:12. Krzysztof Dowgierd w pierwszej walce pokonał Bronisława Mielko (AZS AWF Warszawa) 12:9, by w walce o ćwierćfinał przegrać jednym trafienie z Arkadiuszem Stasiakiem (KKSZ Konin) 11:12. Obaj, dzięki wszystkim wygranym walkom w grupach, awansowali bezpośrednio do drugiej fazy play off.

Swoją pierwszą pucharówkę przegrał Filip Szutowicz z Szymonem Kotynią (Klub Szermierczy AMP) 2:12. Krzysztof Woźniak w pierwszym starciu pokonał Tymona Terlikowskiego (AZS AWF Warszawa) 12:5, przegrywając kolejne z Arkadiuszem Stasiakiem 5:12. Wojciech Radzki wygrał ze Stefanem Trąbińskim (AZS AWF Warszawa) 12:11, przegrywając następnie z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 6:12. Szymon Grosz pokonał Jędrzeja Nadarzewskiego (UKS Szabla Brzoza) 12:8, by w kolejnej walce uznać wyższość Aleksandra Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 3:12.

Pierwszy turniej klasyfikacyjny młodzików w tym sezonie za nami. Cieszą wyniki naszych szablistów, każda wygrana walka pucharowa, która jest zawsze ogromnym sukcesem i powodem radości. Już za dwa tygodnie kolejne zmagania, tym razem w Koninie

– mówi Adam Sobczyk.

W kategorii dzieci Karolina Mejłun stanęła na najniższym stopniu podium. Po walkach grupowych w play off pokonała Karolinę Łuczak (AZS Poznań) 8:2 i Annę Wieczorek (KKSZ Konin) 8:1. W walce o finał musiała uznać wyższość Emilie Leduc (Grodziski Klub Szermierczy) 3:8. – Dla mnie to ogromny sukces. Cieszę się z podium. To nagroda za moją dotychczasową pracę – komentuje Karolina.

Hanna Rozmus przegrała pierwszą walkę pucharową z Agatą Żółtowską (Grodziski Klub Szermierczy) 3:8. Nasz jedyny reprezentant w kategorii dzieci Mikołaj Grzeszczyk po awansie do play off pokonał w pierwszym starciu Jana Fiedorowicza (UKS Szabla Brzoza) 8:6, by w ćwierćfinale uznać wyższość Igora Radocha (KKSZ Konin) 4:8.

Wyniki turnieju kat. młodzik

dziewczęta
1 – WASILEWSKA Ewa – UKS 13 BIAŁYSTOK
2 – KARLICKA Maja – GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY
3 – TABĘDZKA Lidia – GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY
3 – JAKONIUK Julia – UKS 13 BIAŁYSTOK
…………………………………………………..
12 – DOBIES Antonina – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
16 – MEJŁUN Elżbieta – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
31 – ROZMUS Marta – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
37 – SULIGA Aleksandra – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

chłopcy
1 – DENKIEWICZ Benedykt – UKS SZABLA ZĄBKI
2 – RADOCH Filip – KKSZ KONIN
3 – KACZMARCZYK Adam – KKSZ KONIN
3 – DENKIEWICZ Aleksander – UKS SZABLA ZĄBKI
…………………………………………………..
5 – KOWALCZYK Łukasz – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
10 – DOWGIERD Krzysztof – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
24 – WOŹNIAK Krzysztof – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
27 – GROSZ Szymon – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
32 – RADZKI Wojciech – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
27 – SZUTOWICZ Filip – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

Wyniki turnieju kat. dzieci
dziewczęta
1 – LEDUC Emilie – GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY
2 – DWORNIK Oliwia – GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY
3 – MEJŁUN Karolina – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
3 – ERNEST Julia – KLUB SZERMIERCZY AMP
…………………………………………………..
9 – ROZMUS Hanna – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

chłopcy
1 – RADOCH Igor – KKSZ KONIN
2 – RATAJ Tomasz – PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE
3 – RULEWICZ Julian – AZS AWF POZNAŃ
3 – KACZOROWSKI Henryk – AZS AWF WARSZAWA
…………………………………………………..
7 – GRZESZCZYK Mikołaj – UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Hajduczek
“Puchar Europy to konfrontacja z zawodnikami z całego świata”. Szabliści olsztyńskiego Hajduczka wrócili z zawodów w Koninie

W Koninie zakończył się Puchar Europy Kadetów. Na planszach rywalizowało w sumie 187 zawodników, w tym 83 szablistki. Byli zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Hiszpanii, Włoch,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV