Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SzakuneC dla Marka Łupkowskiego. Olsztyński muzyk potrzebuje wsparcia, aby wygrać ze złośliwą chorobą!

W audycji SzakuneC Muzyczna Scena Warmii i Mazur przedstawiamy poruszającą historię Marka Łupkowskiego, który potrzebuje wsparcia. Świetny olsztyński bębniarz, znajduje się w potrzebie, aby wygrać ze złośliwą chorobą. Gościem jest żona, Katarzyna Pępiak, która opowiada o tym trudnym dla nich czasie.

Mój mąż Marek kończąc 40 lat poprosił od lekarza rodzinnego o skierowania na badania, tak zwany bilans czterdziestolatka (krótko mówiąc: zbadać serce ,wątrobę trzustkę ,nerkę ,cukier itp). Lekarz stwierdził, że Marek wygląda jak zdrowy „koń”.  Marek narzekał jednak na bóle kręgosłupa i klatki piersiowej. Marek z zawodu listonosz z zamiłowania muzyk, perkusista  Tuhaj-Bej, wierząc że nic mu nie jest pracował, grał na koncertach, jeździł na wycieczki z dziećmi, grał w piłkę, po prostu żył.

Rok  temu dolegliwości się nasiliły. Na własna rękę wykonał rezonans odcinka klatki piersiowej i był pewien, że to zwyrodnienia na skutek lat pracy i gry na perkusji ale NIE…, nie było tak dobrze … Rezonans wykazał liczne przerzuty do kości żeber, kręgosłupa, mostka, płuc, wątroby  –  szok! szok! Po dalszych badaniach okazało się, że Marek jest posiadaczem ogromnego guza nerki!

Posłuchaj audycji SzakuneC Muzyczna Scena Warmii i Mazur

I jak myślicie, ile może być warte życie męża, ojca dwóch dzielnych chłopców, syna, przyjaciela i super perkusisty!!!??? Potrzebna kwota przerasta nas milion razy a nawet bilion razy, bo już nic nie mamy tylko siebie!!! Lek, który może pomóc Markowi jest stosowany w leczeniu innych nowotworów, a nawet refundowany. Tylko nie Jemu!!! Koszt ostatniej szansy to 4 wlewy !!! Więc nic innego już nam nie pozostało tylko prosić o pomoc Was wszystkich, o podarowanie Markowi życia!!!

Można pomóc:  Pokonać Raka Złośliwca i Fundacja Onkologiczna Nadzieja .

W audycji przypominamy też fragmenty programu SzakuneC z 11.02.2011 roku, kiedy Marek Łupkowski gościł w Radiu Olsztyn wraz zespołem Tuhaj – Bej.

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

red.GK

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV