Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szalony konkurs na normalnej skoczni! Dawid Kubacki mistrzem świata, Kamil Stoch ze srebrem!

Dawid Kubacki. Fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki zwyciężył w szalonym konkursie mistrzostw świata na normalnej skoczni w austriackim Seefeld. Wicemistrzem świata został Kamil Stoch. Warto zwrócić uwagę, że Polacy po pierwszej serii zajmowali odległe lokaty.

Na półmetku rywalizacji prowadził Japończyk, Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata skoczył 101 metrów i wyprzedzał drugiego Niemca, Karla Geigera o 2,1 pkt. Dopiero osiemnasty był Kamil Stoch (91,5 metra), dwudziesty siódmy Dawid Kubacki (93 metry), a dwudziesty dziewiąty Stefan Hula (88 metrów). Do drugiej serii nie awansował Piotr Żyła, a jego los podzielił m. in wicemistrz olimpijski Johan Andre Forfang.

W drugiej serii kapitalny skok oddał Dawid Kubacki. Polak poszybował na 104,5 metra i jak się okazało, nie oddał go do końca. Świetną próbę wykonał także Kamil Stoch, któremu zmierzono 101,5 metra. Gęsto sypiący śnieg przeszkadzał kolejnym zawodnikom w oddaniu dobrych skoków. Po skoku Ryoyu Kobayashiego w polskiej ekipie wybuchł szał radości. Dawid Kubacki został mistrzem świata, a Kamil Stoch wicemistrzem świata. Podium uzupełnił Austriak Stefan Kraft.

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kamil Stoch, skoki narciarskie, uwaga, pilne
Mężczyzna z siekierą napadł na sklep jubilerski w Lubawie

 Do rozboju doszło rano w sklepie jubilerskim przy ulicy Warszawskiej w centrum Lubawy. Z kominiarką na twarzy i z siekierą w ręku 32-latek wszedł rano do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV