Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Szczęście drugiego człowieka jest dla mnie motywacją”. Olsztynianka Joanna Jędrzejczyk ambasadorką Szlachetnej Paczki

Joanna Jędrzejczyk. Fot. twitter JJ

Pochodząca z Olsztyna zawodniczka mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczyk wspomaga potrzebujących w akcji „Szlachetna Paczka”.

Razem z przyjaciółmi Joanna Jędrzejczyk wspiera dwie samotne seniorki, a także rodzinę z dziećmi o bardzo dużych potrzebach. W bazie Szlachetnej Paczki na pomoc czeka ponad 700 rodzin. Była mistrzyni wagi słomkowej UFC tłumaczy, dlaczego warto angażować się w tego rodzaju przedsięwzięcia.

Szczęście drugiego człowieka jest dla mnie motywacją, bo jestem czystym przykładem, że można. Życie może się odmienić, ale musimy pomóc szczęściu. Nie wystarczy myśleć o tym, że coś zrobię, albo marzyć. Trzeba pomóc i tyle.

Akcje charytatywne często oskarżane są o różnego rodzaju oszustwa. Jak zapewnia Joanna Jędrzejczyk, w Szlachetnej Paczce wszystko jest dokładnie weryfikowane i bezpieczne.

Plusem Szlachetnej paczki jest to, że ludzie, którzy pracują, ambasadorzy i wolontariusze, te osoby bardzo oddane. Rodziny są weryfikowane. często słyszymy o tym, że ktoś wykorzystał, ktoś oszukał, pieniądze zostały przelane na konto oszusta. Tu rodzina jest pod opieką. Przez rok sprawdzane są jej potrzeby i autentyczność rodziny. Pomaganie jest przyjemnością.

Jędrzejczyk jest ambasadorką Szlachetnej Paczki od 2017 roku. W przeszłości przekazała wolontariuszom m.in. swoje rękawice bokserskie.

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta, pomoc, dobroczynność, Joanna Jędrzejczyk
Dzwoniąc pod numer 800 165 320 możesz uratować komuś życie!

W sobotę w województwie śląskim z powodu wychłodzenia zmarła jedna osoba - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. To już czwarta ofiara od 1 listopada. Anna Adamkiewicz z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV