Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.2998 CHF: 3.685
USD: 3.6619 GBP: 4.8572
Logowanie
 

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg wygrywają w sparingach

fot. Anna Dembińska

Zawodniczki Kram Startu Elbląg po powrocie z Cetniewa trenują znów na własnych obiektach. Szczypiornistki rozpoczęły serię meczów sparingowych. We wtorek pokonały UKS Kościerzynę 38:30, następnie rozprawiły się z beniaminkiem Superligi Koroną Handball Kielce 30:21. Na koniec znowu pokonały zespół z Kościerzyny 32:28.

Start w tych spotkaniach przede wszystkim ogrywa nowe zawodniczki, które latem przyszły do brązowego medalisty mistrzostw Polski. Trener Andrzej Niewrzawa wielkiej wagi do samych wyników meczów kontrolnych nie przywiązuje, jednak podkreśla, że jeśli jest dobra gra to i wynik jest korzystny:

Mecze sparingowe od tego są, aby je wygrywać. Każda akcja ma być przemyślana. Te sytuacje mają nas przygotować do sezonu. Nie gramy tych sparingów tylko po to, aby sobie pograć. Rezultat sparingów wynika z realizacji założeń. W zespole mamy 6 nowych zawodniczek. Na razie spełniają one nasze oczekiwania.

Kolejny test mecz Start rozegra dziś. Po raz kolejny zagra z Koroną Handball Kielce.

Autor: J. Żukowski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, superliga, Andrzej Niewrzawa
Tomasz Zmysłowski rezygnuje z funkcji prezesa szczypiornistów Orkana Ostróda

Mają za sobą znakomity sezon w 2 lidze piłkarzy ręcznych, dostali dziką kartę i zagrają na zapleczu Superligi, a mimo to - ojciec ich sukcesów odchodzi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV