DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Szczypiornistki Startu w formie przed pierwszym ligowym gwizdkiem nowego sezonu

Dobiegł końca Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga. Wygrały go szczypiornistki Kram Startu Elbląg.

Do wygrania turnieju lubliniankom wystarczał remis, Start musiał wygrać. Początkowo mecz był bardzo wyrównany, ale w końcówce lekką przewagę zdobył MKS i na przerwę schodził prowadząc 13:11. Po przerwie przewaga jeszcze urosła do czterech trafień, ale Start nie rezygnował i w 51 minucie doprowadził do remisu.

Do końca już oba zespoły grały bramka za bramkę. Na 3 sekundy przed końcem przepięknym rzutem popisała się Joanna Waga i Start wygrał 23:22.

Główną autorką sukcesu była bramkarka Startu Sołomija Szywerska, na co zwrócił uwagę trener MKS-u Lublin Robert Lis.

00:00 / 00:00

Za dwa tygodnie – 9 września – inauguracyjna kolejka PGNiG Superligi w piłkę ręczną kobiet.

finał:
Kram Start Elbląg – MKS Lublin 23:22 (11:13)
Najwięcej bramek: dla Startu – Katarzyna Kozimur (7), Patrycja Świerzewska (4), Lisewska (3); dla MKS – Rosiak (8), Marta Gęga (6), Joanna Drabik (3).

mecz o 3. miejsce
Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia 26:26 (14:12)
Najwięcej bramek: dla AZS – Roszak (10), Monika Michałów (4), Mazurek (3); dla Vistalu – Zych, Joanna Kozłowska po (6), Aneta Łabuda (3).

Najlepszą snajperką została Romana Roszak (Energa) – 21 bramek, bramkarką – Weronika Gawlik (MKS), a zawodniczką turnieju – Hanna Jaszczuk (Kram Start).

Autor: K.Piasecka
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w Piłka ręczna
Trener Mebli Wójcik Elbląg: „Warmia ma szansę powalczyć o awans!”

Występujący w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Mebli Wójcik pokonali w Elblągu I-ligową Warmię Traveland Olsztyn 28:19 (13:9) w kolejnym meczu sparingowym. Trener Meblarzy Jacek Będzikowski, bardzo...