Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szczypiornistki Startu wygrywają z Kościerzyną i kończą rundę zasadniczą na 3. miejscu

Piłkarki ręczne Startu Elbląg. Fot. Anna Dembińska

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet Kram Start Elbląg nie zachwycił, ale mimo to wysoko pokonał zespół UKS PCM Kościerzyna 36:27 (19:12).

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Zespół Kramu Startu chciał wygrać najmniejszym nakładem sił. Zdobytej w pierwszej połowie przewagi elbląskie szczypiornistki nie roztrwoniły, wygrały wysoko i na finiszu rundy zasadniczej uplasowały się na trzecim miejscu. Kapitan zespołu Startu Joanna Waga przyznała, że przystąpiły do meczu niezbyt skoncentrowane.

00:00 / 00:00

Druga runda fazy zasadniczej była bardzo udana w wykonaniu Startu, ale drugi trener elbląskiego zespołu Justyna Stelina przyznała, że w pierwszej rundzie tak różowo nie było.

00:00 / 00:00

………………………………

Kram Start Elbląg – UKS POM Kościerzyna 36:27 (19:12)
KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga – Balsam (6), Grobelska (4), Waga (5), Muchocka (2), Jędrzejczyk (1), Kwiecińska (6), Gerej (1), Lisewska (5), Stokłosa (3), Świerżewska (1), Andrzejewska (2), Szopińska.

………………………………

Kram Start Elbląg z dorobkiem trzydziestu czterech punktów na trzecim miejscu zakończył drugą rundę fazy zasadniczej. Teraz sześć pierwszych drużyn będzie walczyć o mistrzostwo, pozostałe o utrzymanie. Pierwszym przeciwnikiem EKS w rundzie trzeciej będzie lubińskie Zagłębie, a mecz zostanie rozegrany w przyszły weekend w Elblągu. Wcześniej w środę, 29 marca, Start zagra mecz rewanżowy Pucharu Polski z Selgrosem Lublin.

Piłkarki ręczne Startu Elbląg. Fot. Anna Dembińska

(jsal/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, Justyna Stelina, Start Elbląg
Zdziesiątkowani kontuzjami Meblarze przegrali z Zagłębiem 33:29

W Elblągu - znów porażka piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik, którzy chyba muszą się oswoić z mianem najsłabszej drużyny Superligi. Tym razem po otwartym meczu Meblarze ulegli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV