Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef MON na Mazurach. Mariusz Błaszczak przekazał wojsku kolejne zestawy obrony przeciwlotniczej POPRAD

Fot. Twitter MON

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał 15. Gołdapskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu zestawy przeciwlotnicze POPRAD.

– Bezpieczeństwo jest priorytetem rządu – mówił Mariusz Błaszczak. Szef powiedział, że robi wszystko, aby Wojsko Polskie było liczniejsze. Zapowiedział też zwiększenie stanów jednostek stacjonujących na wschodzie Polski:

15. Pułk zostanie dokompletowany bardziej niż jest dotychczas. Na przykład absolwenci szkół wojskowych, czyli młodsi oficerowie, będą trafiać na wschód kraju, zarówno tutaj jak i do nowo tworzonej 18. Dywizji.

00:00 / 00:00

Minister obrony przekazał żołnierzom 15. Pułku Przeciwlotniczego samobieżne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Poprad. Podkreślił, że jest to najnowocześniejszy sprzęt w swojej klasie, produkowany przez Polską Grupę Zbrojeniową.

– To jest też niezwykle ważne, żeby Wojsko Polskie korzystało w tych dziedzinach, w których jest to możliwe, z produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego – mówił Mariusz Błaszczak.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Z Gołdapi minister pojechał do wsi Rudzie, gdzie odsłonił obelisk poświęcony żołnierzom wyklętym, którzy zginęli tutaj w 1952 r. z rąk funkcjonariuszy UB. Obelisk upamiętnia również Józefę Pojawis, w której domu ukrywali się żołnierze. Ona również została zastrzelona.

Fot. Małgorzata Zbrożek

Fot. Małgorzata Zbrożek

Fot. Małgorzata Zbrożek

Fot. Małgorzata Zbrożek

Fot. Małgorzata Zbrożek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gołdap, obelisk, rakiety, MON, Błaszczak, wieś Rudzie
Spada liczba gmin zagrożonych afrykańskim pomorem świń. Na Warmii i Mazurach z listy tej znikną trzy gminy

Kolejne gminy w Polsce uzyskają status wolnych od afrykańskiego pomoru świń. Decyzja Komisji Europejskiej dotyczy sześciu gmin położonych na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i podkarpackiego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV