Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef ostródzkiego szpitala powiatowego zwolniony. Kiedy poznamy nowego prezesa?

Fot. szpital-ostroda.pl

Prezes szpitala powiatowego w Ostródzie stracił stanowisko. Rada nadzorcza zadecydowała o zwolnieniu Janusza Bonieckiego.

Decyzja o zwolnieniu prezesa ostródzkiego szpitala zapadła w piątek. Janusz Boniecki kierował placówką od 2016 roku. W czasie jego prezesury pojawiały się problemy z funkcjonowaniem kilku oddziałów, przeciwko jego polityce kadrowej wypowiadali się szpitalni związkowcy. W 2017 roku Solidarność organizowała nawet pikietę przed starostwem powiatowym, domagając się zwolnienia prezesa.

W ostatnim czasie w szpitalu pojawiły się problemy z funkcjonowaniem oddziału pediatrii, istniało nawet zagrożenie jego zawieszeniem. Ostródzkie starostwo powiatowe twierdzi jednak, że problemy zostały zażegnane.

To nie bezpośrednio przyczyniło się do zmiany prezesa, bo o tej zmianie myśleliśmy już od kilku miesięcy. Te problemy zostały zażegnane, inne oddziały pracują dobrze, myślę że ten spokojniejszy czas w spółce to dobry moment, by przeprowadzić wybory nowego prezesa

– mówi starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski.

00:00 / 00:00

Teraz obowiązki szefa szpitala pełni tymczasowo Jacek Dudzin, członek rady nadzorczej placówki. Konkurs na nowego prezesa starostwo zamierza rozpisać w przyszłym tygodniu.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezes, zwolnienie, Andrzej Wiczkowski, Janusz Boniecki, szpital powiatowy w Ostródzie
Nie żyje Bogusław Cieciórski, były zawodnik, trener i prezes AZS-u Olsztyn

Nie żyje Bogusław Cieciórski - jedna z ważniejszych postaci w olsztyńskiej siatkówce. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu dr. Bogusława Cieciórskiego – byłego zawodnika, trenera...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV