Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szef wielonarodowej dywizji NATO w Elblągu zatrzymany po prowokacji tzw. łowcy pedofilów. Minister obrony odwołał pułkownika Roberta O. ze stanowiska

52-letniego pułkownika z Elbląga, który chciał umówić się na seks z nieletnią, zatrzymano w Grudziądzu.

Robert O. wpadł w ręce policji w jednym z marketów, kiedy czekał na umówione spotkanie z nastolatką. Mężczyzna był zaskoczony, bo 14-latka nie zjawiła się. Zatrzymanie było możliwe dzięki Krzysztofowi Dymkowskiemu z Wrocławia tzw. łowcy pedofilów, który podszywa się w sieci pod osoby małoletnie i współpracuje z policją przy tropieniu przestępców.

Zatrzymany mężczyzna to żołnierz zawodowy, wysokiej rangi oficer Wojska Polskiego, były już szef Sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ – Wschód w Elblągu. W lakonicznym komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej podano dziś, że Robert O. został odwołany ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. Obowiązki szefa sztabu pełnił od 23 listopada 2016 roku. W komunikacie nie podano powodów tej decyzji.

Sprawę pułkownika prowadzi Żandarmeria Wojskowa.

Kilka dni temu w ręce policji w podobnej sytuacji wpadł 36-latek, który umówił się na płatny seks z 14-letnią dziewczyną.

 

Autor: M. Doliński (Radio PiK)
redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, pedofil, pułkownik, Robert O. NATO
Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej trenuje Batalionową Grupę Bojową NATO

  Głównym celem treningu, którym dowodził generał brygady Jarosław Gromadziński było sprawdzenie gotowości pododdziałów sojuszniczych do pracy w terenie, a także zapoznanie się z rodzajem okolicznych dróg. Akcja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV