Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szefowa MOK-u zamierza bronić dobrego imienia przed sądem

Konferencja dyrektor olsztyńskiego MOK-u Agnieszki Kołodyńskiej. Fot. K. Grabowska

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie Agnieszka Kołodyńska zapowiada, że pozwie osoby, które szkalują jej dobre imię. Chodzi o sprawę mobbingu w placówce.

Pod koniec grudnia minionego roku do olsztyńskiego magistratu wpłynęły 3 donosy. Prezydent Olsztyna powołał specjalną komisję, która wyjaśni, czy rzeczywiście były przypadki mobbingu. Wyniki jej prac mamy poznać w połowie lutego.

Tymczasem Agnieszka Kołodyńska zwołała konferencję prasową, podczas której odniosła się do stawianych jej zarzutów. Oceniła, że są one perfidne i bezpodstawne.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury – zarówno byli jak i obecni – oficjalnie nie komentują sprawy. Agnieszka Kołodyńska nie wyraziła zgody na rozmowę mediów z jej podwładnymi. Kiedy sprawa wyszła na jaw, reporterce Polskiego Radia Olsztyn udało się dotrzeć do kilku pracowników ośrodka. Wówczas mówili, że pracodawca zachowywał się wobec nich niewłaściwie, poniżając, ośmieszając, czy strasząc zwolnieniami, co często skutkowało pogorszeniem się stanu zdrowia tych osób.

Jeden ze złożonych do ratusza donosów dotyczy stosowania mobbingu o podłożu seksualnym. Między innymi ten wątek sprawdza Państwowa Inspekcja Pracy, która również prowadzi postępowanie kontrolne w placówce.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

(grab/skra/bs)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ratusz, mobbing, konferencja, komisja, mok, Miejski Ośrodek Kultury
Olsztyński ratusz musi zadbać o dawne więzienie UB

Co dalej z budynkiem dawnego aresztu śledczego Urzędu Bezpieczeństwa w Olsztynie? Chodzi o drewniany budynek gospodarczy przy ul. Warszawskiej. W latach 1945-1950 w ośmiu małych celach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV