Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szefowie instytucji kulturalnych poszukiwani

W kamienicy Naujacka mieści się olsztyński MOK

Olsztyński ratusz szuka nowych dyrektorów Miejskiego Ośrodka Kultury i Olsztyńskiego Teatru Lalek. Ogłoszono konkursy na te stanowiska.

Dotychczasowi szefowie obu instytucji to dyrektorzy z wieloletnim doświadczeniem. Marek Marcinkowski kieruje Miejskim Ośrodkiem Kultury od 15 lat, natomiast Zbigniew Głowacki szefował olsztyńskim „Lalkom” przez ostatnią dekadę.

Jak czytamy w komunikacie nadesłanym z Urzędu Miasta „w tym czasie obie instytucje odnosiły mnóstwo sukcesów i były chwalone w kraju za propozycje przedstawiane miejscowym oraz przyjezdnym”.

Rzeźba przed Olsztyńskim Teatrem Lalek

Szefa Miejskiego Ośrodka Kultury powinniśmy poznać do 15 października. Natomiast do końca września ma się odbyć kolejny konkurs na stanowisko dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek. To druga próba znalezienia następcy Zbigniewa Głowackiego.

– Pierwsza nie powiodła się, bowiem żaden z trójki kandydatów nie przekonał komisji, że warto na niego postawić – wyjaśnił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Umowy z wyłonionymi w konkursach dyrektorami obu instytucji będą podpisane na 3 lata.

Na zdjęciu od lewej Zbigniew Głowacki – dyrektor olsztyńskiego Teatru Lalek i Marek Marcinkowski – dyrektor Miejskiego Ośrodku Kultury

 

(wch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, konkurs, teatr lalek, mok, Marek Marcinkowski, Zbigniew Głowacki
Architekci zainteresowani przebudową stadionu

Specjalna komisja zaczęła formalną ocenę wniosków architektów, którzy chcieliby zaprojektować nowy stadion miejski w Olsztynie. Do końca lipca zgłosiło się  40 pracowni. Ocena formalna wniosków ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV