Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szereg nieprawidłowości w Rejonowym Zarządzie Infrastruktury. NIK zgłasza sprawę do prokuratury

Fot. Łukasz Węglewski

Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Olsztynie pod lupą Najwyższej Izby Kontroli.

Zlecanie robót budowlanych bez zawarcia umowy na ich realizację, wydatkowanie znacznie wyższych kwot na sfinansowanie inwestycji od wartości zaplanowanych, a także nienależne wypłacenie wykonawcom ponad 2,5 mln zł – to tylko niektóre z ustaleń kontroli przeprowadzonej przez olsztyńską Delegaturę NIK .

Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Olsztynie to jednostka organizacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej podlegająca pod Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Ustalenia NIK wskazują, że w jednostce tej nie zapewniono skutecznego i efektywnego nadzoru, który pozwoliłby zapobiec  istotnym nieprawidłowościom w przygotowaniu i realizacji zadań inwestycyjnych. Ujawniono 21 spośród 35 objętych kontrolą zadań. Dotyczyły one głównie inwestycji zlecanych do realizacji Wojskowej Agencji Mieszkaniowej i wykonywanych, na podstawie umowy resortowej zawartej z ministrem obrony narodowej, przez Spółkę w Nowym Dworze Mazowieckim oraz nienależne wypłacenie wykonawcom ponad 2,5 mln zł.

Olsztyńska Delegatura NIK sformułowała aż dziewięć wniosków pokontrolnych, z których osiem RZI w Olsztynie już zrealizowało. Ostatni wniosek, dotyczący wyegzekwowania od Spółki Sinevia nienależnie wypłaconej części wynagrodzenia, pozostaje w trakcie realizacji.

Ponadto, do prokuratury skierowane zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na działaniu przez pracowników RZI w Olsztynie na szkodę Skarbu Państwa.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nieprawidłowości, Najwyższa Izba Kontroli, Rejonowy Zarząd Infrastruktury
Kolejni cudzoziemcy zatrudnieni na czarno. Pracodawca odpowie przed sądem

Kolejne nieprawidłowości związane z nielegalnym zatrudnieniem obcokrajowców ujawnili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Przeprowadzili kilka kontroli na obszarze swojego działania, także w Elblągu. Liczba obcokrajowców zatrudnionych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV