Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szeregi warmińsko-mazurskiej policji zasiliło 30 nowych funkcjonariuszy

Ślubowanie nowych policjantów. Fot. KWP Olsztyn

 Nie był to jednak ostatni nabór. Na chętnych do pracy w policji czeka jeszcze 100 etatów.

Jak mówi komendant wojewódzki policji inspektor Tomasz Klimek, mundurowi są poszukiwani, ale sytuacja kadrowa jest coraz lepsza.

00:00 / 00:00

Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk, także zachęca do wstąpienia w policyjne szeregi. Jak zaznacza, niepowodzenia przy naborze nie powinny zrażać chętnych.

00:00 / 00:00

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs, podczas którego zdobędą wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w: Olsztynie, Elblągu, Szczytnie, Ostródzie, Ełku, Giżycku, Kętrzynie i Nowym Mieście Lubawskim. 8 osób zasili także szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Do zagospodarowania jest jeszcze 100 wakatów. W tym roku na Warmii i Mazurach ślubowanie złoży 80 kolejnych świeżo upieczonych policjantów. Do tej pory mundur założyło 44 policjantów, dziś kolejnych 30. W grudniu w szeregi garnizonu warmińsko-mazurskiego wstąpi ostatnia grupa policjantów.

Ślubowanie nowych policjantów. Fot. KWP Olsztyn

Autor: M.Świniarski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Pseudokibice z zarzutami. Dwóch trafiło do aresztu

Agresywni pseudokibice zatrzymani w sobotę,  usłyszeli zarzuty usiłowania pobicia.  W  aucie, którym jechali  była marihuana, młotki i noże sprężynowe. Mężczyzn zatrzymano w sobotę, około godziny 3 w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV