Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sześć milionów złotych na remont trasy Warlity Wielkie-Mańki. Droga została oddana do użytku

Fot. M. Lewiński

Prawie 6 milionów złotych kosztowała modernizacja części trasy powiatowej Warlity Wielkie-Mańki. Przebudowany odcinek to fragmenty ulic Plebiscytowej i Jeziornej w Ostródzie.

Zmodernizowana trasa to osiedlowa ulica w Ostródzie. Jednak jak przekonują okoliczni mieszkańcy ma ona kluczowy wpływ na bezpieczeństwo, bo wiele osób podróżuje nią do pracy z takich miejscowości jak Lubajny, Stare Jabłonki lub Mańki. – To ważna inwestycja – powiedział Radiu Olsztyn starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski.

00:00 / 00:00

Na odcinku ponad 2 kilometrów droga została poszerzona, zbudowano również nowe chodniki i drogi rowerowe. Pieniądze na modernizację tego fragmentu trasy powiatowej pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystko kosztowało 6 milionów złotych. Połowa tej kwoty to dotacja rządowa, na drugie pół złożyły się starostwo, gmina i miasto. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślał z kolei, że Fundusz Dróg Samorządowych ma się dobrze.

00:00 / 00:00

W rozmowie z naszym reporterem starosta ostródzki podkreślał, że powiat zgłosił do modernizacji kolejnych 10 odcinków lokalnych tras. Powiedział, że wszystkie wnioski znalazły się na tzw. liście inwestycji podstawowych.

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, Ostróda, Artur Chojecki, Andrzej Wiczkowski, Jeziorna, Warlity Wielkie-Mańki
Świetna wiadomość dla mieszkańców gminy Łukta. Nowa instalacja zastąpi wysłużoną oczyszczalnię ścieków

Potencjalna bomba ekologiczna przestanie wkrótce tykać. Gmina Łukta będzie miała nową oczyszczalnię ścieków. Dziś uroczyście wymurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Budowa oczyszczalni ma się zakończyć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV